Če si kdaj zmedeno stala pred hladilnikom in se spraševala, kaj bi danes skuhala, nisi edina! Verjemi mi, to je ena izmed najbolj pogostih težav v vsakdanjem življenju – stalno razmišljanje, kaj bi jedli za kosilo ali večerjo. To pogosto vodi do stresa, hitrih (in manj zdravih) rešitev ali nepotrebne izgube časa in denarja z nakupovanjem. Ampak dobra novica? Obstaja rešitev – načrtovanje tedenskega jedilnika!
S Tedenskim jedilnikom lahko že vnaprej načrtuješ vse obroke, pametno izkoristiš sezonska živila in poskrbiš za zdravo, okusno prehrano za celo družino. In še boljše – prihraniš čas in denar! S tem ko nakupuješ le tisto, kar dejansko potrebuješ, in izkoriščaš popuste, postane tedenski načrt obrokov tvoj najboljši prijatelj v kuhinji.
Tukaj je nekaj preprostih korakov, ki ti bodo pomagali pri načrtovanju popolnega družinskega tedenskega jedilnika:
Preberi si tudi ''Prednosti jedilnika za cel mesec''.
1. Naredi seznam svojih najljubših jedi
Najprej zapiši vse jedi, ki jih obožuješ in jih želiš redno pripravljati. Dodaj nekaj novih receptov, ki bi jih rada preizkusila. Pomembno je, da poskrbiš za raznolikost – kombiniraj različne vire beljakovin, zelenjave in žitaric, da bo prehrana tvoje družine uravnotežena.
2. Vključi družino
Zakaj bi vse breme načrtovanja obrokov nosila sama? Vprašaj družinske člane, kaj bi radi jedli. Verjemi, če vključuješ otroke, bodo veliko bolj navdušeni nad obroki. Skupno načrtovanje pomeni manj nezadovoljstva za jedilno mizo in več veselja pri pripravi obrokov!
3. Sestavi jedilnik glede na urnik
Zdaj, ko imaš seznam jedi in predloge družine, jih lepo razporedi čez teden. Pomisli tudi na urnike – če v sredo popoldne vsi hitite, izberi nekaj hitrega in enostavnega. Lahko se odločiš tudi za jedi, ki jih lahko pripraviš že dan prej ali pa kar zamrzneš – tako boš vedno pripravljena, tudi ko ti zmanjka časa.
Preberi si tudi ''Kaj bo za kosilo?''
4. Pripravi nakupovalni seznam
Ko imaš jedilnik, je čas za seznam za trgovino. Preveri, kaj že imaš doma, nato pa dodaj na seznam le tiste sestavine, ki jih potrebuješ. Pametno je načrtovati jedi, ki vključujejo sezonska živila – ta so pogosto cenejša in okusnejša!
5. Pripravi obroke vnaprej
Če imaš čas, lahko nekatere jedi pripraviš že vnaprej. Juhe, enolončnice, omake in celo marinirane sestavine lahko pripraviš v nedeljo in si s tem prihraniš čas med tednom. Tako bo kuhanje lažje in manj stresno.
Načrtovanje tedenskega jedilnika je res super način, kako poenostaviti življenje, prihraniti čas in denar ter zagotoviti, da vsi v družini jedo zdravo. In če se ti zdi, da ne veš, kje začeti, ti lahko pomagam – naroči svoj Tedenski jedilnik iz moje ponudbe in začni že danes! Tako bo vsak teden postal malce bolj organiziran in brez stresa, ko pride čas za kuhanje.
Nemorm verjet da mi je blu ris tuk časa ukradenga predn sm začila jedilnik pisat